آموزش تصویری تنظیم مدیریت ایمیل هاست سی پنل بر روی گوشی اندروید

از جمله مواردی که در طراحی سایت متداول است ، این است که بسیاری از مشتریان و کارفرمایان وب سایت ها ، برای این که ایمیل آن ها رسمی باشد ، تمایل دارند که از هاست و با نام دامنه خود ایمیل بگیرند ( مثلا ایمیل [email protected] ) اما مشکلی که در عمل وجود دارد ، این است که آن ها با این ایمیل احساس راحتی نکرده و از لحاظ راحتی و به اصطلاح یوزرفرند بودن ، کار کردن با ایمیل هایی همچون جی میل و یا یاهو را به مراتب ترجیح می دهند.

در این آموزش تصویری سعی می کنیم تا طریقه تنظیم ایمیل هاست سی پنل را بر روی گوشی اندروید شرح دهیم . پس از این آموزش شما قادر خواهید بود تا از طریق گوشی اندروید خود به ایمیل و پست الکترونیکی رسمی دسترسی داشته و به سادگی با آن کار کنید.

گام اول : توجه داشته باشید که در داخل گوشی اندروید ، دو برنامه برای خواندن ایمیل وجود دارد این دو برنامه عبارتند از

  • Email
  • Gmail

در این آموزش ما آموزش را بر روی برنامه Email انجام می دهیم . با این حال اگر می خواهید از برنامه Gmail یا هر برنامه دیگری برای خواندن پست الکترونیک استفاده نمایید ، روند کلی تنظیمات کاملا مشابه خواهد بود.

برنامه ایمیل را در شکل زیر مشاهده می نمایید:

برنامه ایمیل گوشی

در مرحله بعد برنامه را باز کرده و به بخش تنظیمات یا Settings خواهیم رفت :

بخش تنظیمات ایمیل

حال وارد بخشی می شویم که اکانت های خود را در بالای برنامه مشاهده می نماییم . در این قسمت روی Add Account  کلیک کرده و سعی در اضافه کردن ایمیل جدیدی می نماییم:

photo_2016-07-09_19-53-58

حال می بایست ایمیلی که می خواهیم از آن استفاده نماییم را انتخاب کنیم ، در این بخش ، مثلا ما برای ایمیل [email protected] مشخصات را وارد می نماییم:

photo_2016-07-09_19-54-03

در بخش بعدی ما سه انتخاب خواهیم داشت که می بایست یکی را انتخاب کنیم . پیشنهاد ما این است که در این انتخاب بهتر است گزینه وسط یعنی IMAP را انتخاب کنید ، چراکه اگر شما از گزینه POP3 استفاده نمایید ، همیشه به صورت اتوماتیک کلیه ایمیل ها از سرور دانلود می شوند و این دانلود هم حجم شما را تمام می کند و هم سرعت گوشی شما را کم می کند.

android-IMAP-POP3

در مرحله بعدی پنجره ای باز می شود و از شما می خواهد که تنظیم ایمیل ورودی یا رسیدن ایمیل را تنظیم کنید ، در این مرحله بهترین کار استفاده از تنظیماتی است که ما در شکل زیر برایتان قرار داده ایم :

نکته : در این قسمت برای تنظیم پورت از عدد ۱۴۳ استفاده کنید ، در این قسمت می توانید برای SSL از ۹۹۳ استفاده کنید که البته زیاد توصیه نمی شود چون گاهی ارور گواهینامه ای را مشاهده خواهید کرد.

تنظیمات ایمیل ورودی

در مرحله بعد پنجره مشابهی باز می گردد و از شما می خواهد که ایمیل خروجی را وارد نمایید . در این حالت نیز ما توصیه می کنیم از پورت ۲۵ یا ۲۶ استفاده کرده و مانند شکل زیر کامل کنید . با این حال اگر می خواهید از ssl استفاده کنید ، پورت را روی ۴۶۵ قرار دهید.

تنظیمات ایمیل خروجی

در مرحله بعد تنظیمات همگام سازی را مشاهده می کنید و می توانید آن را در بازه زمانی دلخواه خود همگام سازی کنید .

تنظیم همگام سازی ایمیل اندروید

در مرحله بعدی و آخر نیز برنامه دو نام از شما می خواهد . ( که هر دو اختیاری است و می توانید از آن عبور کنید. ) اولی نام اکانت شماست . یعنی گوشی شما از این پس آدرس ایمیل شما را به آن نام خواهد شناخت . دومی نیز نامی است که وقتی برای کسی ایمیل می فرستید ، اسم شما به آن نام نشان داده می شود .

تنظیم نام اکانت و ایمیل

تمام شد ! تبریک می گوییم . شما از این پس می توانید با ایمیل رسمی از طریق گوشی با دیگران در ارتباط باشید !

منبع : سایت طرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 ⁄ 7 =