برنامه های وابسته (Affiliate programs)

دستور العمل های وب مستر گوگل به کاربران توصیه می کند که هنگام تولید محتوا حتما به اصالت و منحصر به فرد بودن آن توجه کنند

و محتوایی تولید نمایند که برای کاربران ارزشمند باشد. این موضوع به خصوص برای سایت هایی که در برنامه های وابسته (Affiliate programs) هستند از اهمیت بیشتری برخوردار است. به طور کلی وب سایت های وابسته به نوعی از توضیحات محصولی استفاده می کنند که آن محصول در وب سایت های دیگر به صورت شبکه ای وابسته به هم وجود دارد.

در نتیجه، سایت هایی که محتواهای خود را از طریق وب سایت های وابسته تهیه می کنند، ممکن است در رتبه بندی های موتور جستجوی گوگل دچار آسیب شوند زیرا محتوای آنها به اندازه کافی منحصر به فرد نمی باشد که آنها را از دیگر سایت ها متمایز نماید. ارزش آفرینی به معنی تولید محتوایی است که چیزی اضافه بر محتواهای موجود را به مخاطب ارائه نماید. مانند اطلاعات اضافی در مورد قیمت محصولات، محل های خرید و فروش یا دسته بندی های تازه ی محصولات.سئو سایت فروشگاه را بخوانید.
گوگل اعتقاد دارد که سایت های وابسته به اندازه ی کافی محتوای تازه و منحصر به فرد تولید نمی نمایند. به خصوص اگر این سایت ها بخشی از یک مجموعه ی بزرگتر باشند که قصد دارند یک محتوای خاص را در سراسر نت گسترش دهند. این سایت ها اغلب به نظر از لحاظ ساختاری همانند هستند و گاهی محتواهای یکسان در آنها به طرق مختلف با زبان های مختلف و یا گاهی در دامنه های مختلف انتشار می یابند.
از آنجا که صفحه ی نتایج جستجوها می تواند چند مورد از این سایت ها را نمایش دهد، اگر محتوای همه ی این سایت ها یکسان باشد، کاربر از دیدن آنها خسته شده و آزرده می شود.
مثال هایی از محتواهای وابسته (Affiliate programs) :
صفحاتی با لینک های محصولات وابسته که در آنها توضیحات محصولات دقیقا از محتوای اصلی کپی برداری شده است و به محتوا هیچ موضوع جدیدی افزوده نشده است.
صفحات محصولات وابسته که اکثریت سایت برای وابستگی (Affiliation) تولید شده است و مقدار محتواهای منحصر به فرد و کاربر پسند در آن بسیار محدود است.
تمامی سایت هایی که در برنامه های وابسته مشارکت دارند الزاما محتواهای وابسته ی بی ارزش (thin) تولید نمی نمایند. سایت های وابسته ی خوب ارزش آفرینی نیز می کنند، برای مثال این سایت ها توضیحاتی منحصر به فرد و اصیل، امکان مقایسه و رتبه بندی آنها و … به کاربران ارائه می نمایند. اگر قصد دارید که در یک برنامه ی وابسته شرکت کنید، نیاز است که دستورالعمل هایی را مد نظر قرار دهید تا بتوانید سایت خود را از دیگر سایت های مشابه متمایز نمایید.
در صورتی که محتواهای وابسته هیج چیز جدیدی را به سایتتان اضافه نمی کنند، باید بخش کوچکی از سایتتان را تشکیل دهند.
از خودتان بپرسید که چرا کاربر قبل از اینکه به محتوای اصلی مراجعه کند باید از محتوای شما بازدید نماید؟
مطمئن شوید که سایت شما ارزشی بالاتر از یک تبلیغات ساده که در مطلب اورجینال وجود دارد را به کاربر ارائه می کند.
هنگامی که یک برنامه وابسته را مد نظر قرا می دهید، متناسب با خواسته های مشتریان دسته بندی های محصولات را انجام دهید. هر چه دسته بندی های شما هدفمند تر باشد، سایت شما از دیگران متمایز تر خواهد شد و احتمالا رتبه ی بهتری در نتایج جستجو کسب خواهد کرد و برنامه سودمندتر خواهد شد.
از وب سایتتان به منظور ایجاد انجمن های مرتبط برای توسط استفاده نمایید.این موضوع باعث خواهد شد که ارتباطتان را کاربران بسیار تنگاتنگ شود و همچنین این انجمن های می توانند برای شما نقش تامین کننده محتوا را هنگام تولید یک مقاله بازی کنند. برای مثال فروم های بحث و گفتگو، نظرات کاربران در مورد محصول و محتواهایی از این دست همگی منحصر به فرد هستند و می توانند برای کاربران مفید باشند.
همواره ارتباطتان را به روز نگاه دارید. اطلاعات به روز و تازه در مورد موضوعات مرتبط شانس پیمایش شدن محتوای شما توسط ربات های گوگل را افزایش می دهد و به این ترتیب میزان بازدید از محتوا را توسط مخاطب بیشتر می شکند .
سایت هایی که به طور کامل از محتواهای دیگر سایت ها استفاده می کنند به احتمال خیلی زیاد مورد توجه موتور جستجوی گوگل قرار نخواهند گرفت و ممکن است از دیدگاه موتورهای جستجو امتیازات منفی نیز دریافت نمایند. محتواهای مرتبط و منحصر به فرد، برای کاربران ارزش آفرین خواهد بود و سایت شما را از دیگر سایت های وابسته متمایز خواهد کرد. این موضوع می تواند باعث شود که موتور جستجوی گوگل تیز رتبه ی خوبی را برای محتواهای شما در نظر بگیرد.

این مطلب برگرفته از دستورالعملهای شرکت گوگل در قسمت پشتیبانی گوگل (support.google.com) میباشد .تصمیم گرفتیم این اخبار سئو را به صورت ترجمه شده برای شما قرار دهیم تا نهایت استفاده از ان را ببرید و به دنبال منابع غیر اصلی نباشید و با اطمینان خاطر به کسب اطلاعات بپردازید

support.google.com/webmasters/answer/76465

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
3 + 30 =