راهنمایی بیشتر برای تولید سایت با کیفیت

در ماه های اخیر، تلاش کردیم تا به کاربران کمک کنیم که سایت های با کیفیت را در نتایج گوگل مشاهده نمایند.

تغییرات الگوریتم پاندا رتبه بسیاری از سایت های با کیفیت بالا را بهبود داد. با این حال ما یک راهنمای اضافی برای سایت هایی که تحت تاثیر پاندا قرار گرفتند ارائه نموده ایم که با این راهنما به کاربران توضیح دهیم که گوگل چگونه به جستجوی سایت های با کیفیت می پردازد.
توصیه ما به ناشران همچنان این است که تلاش کنند تا بهترین تجربه را برای کاربران سایتشان فراهم آورند و کمتر بر روی فاکتورهای رتبه بندی و الگوریتم های گوگل تمرکز نمایند.

برخی از توصعه دهندگان سایت ها هنوز در تغییرات الگوریتم پاندا مانده اند و تلاش می کنند تا سایتشان را با توجه به این تغییرات و با استفاده از باگ ها بهبود دهند و این در حالی است که سالانه بیش از ۵۰۰ تغییر در الگوریتم های گوگل اعمال می شود و نمی توان همواره با تمامی انها همراه بود. از زمان به روز رسانی پاندا تا کنون بیش از چند هزار تغییر در الگوریتم گوگل اعمال شده است و بسیاری هنوز فکر می کنند که تغییر رتبه ی آنها به دلیل به روز رسانی پاندا می باشد. علم جستجو یک هنر پیچیده و در حال تغییر و تحول می باشد. بنابراین به جای تمرکز بر روی ترفندهای مناسب برای یک الگوریتم خاص، بهتر است بهترین خدمات را به کاربران ارائه نمایید و کاری کنید که رضایت کاربران از سایت خود را بهبود دهید.
چه چیزهایی باعث می شوند که یک سایت با کیفیت باشد؟
الگوریتم های گوگل با هدف کمک به کاربران برای یافتن محتواهای با کیفیت و همچنین تنزل رتبه ی سایت های بی کیفیت به روز رسانی می شود. به روز رسانی پاندا وظیفه ی دشوار ارزیابی الگوریتمیک کیفیت وب سایت ها را بر عهده داشت. با نگاهی به گذشته قصد داریم تا به تحقیقات و ایده هایی برای بهبود الگوریتم جستجوی گوگل اشاره نماییم.
در ادامه چند سوال مطرح شده است که با استفاده از آنها می توان کیفیت یک صفحه یا یک مقاله را مورد ارزیابی قرار داد. این ها سوالاتی است که مهندسان گوگل هنگام به روز رسانی الگوریتم برای ارزیابی کیفیت سایت ها از خود می پرسند. به این طریق می توان از خواسته های کاربران هنگام انجام جستجو رمز گشایی نمود.
واضح است که قصد نداریم تا سیگنال هایی را که در الگوریتم رتبه بندی استفاده شده است را فاش کنیم زیرا قصد نداریم که کاربران نتایج جستجوها را به بازی بگیرند و به نحوی آن را دور بزنند. اما اگر قصد دارید که از روند تفکر گوگل در مورد الگوریتم رتبه بندی مطلع شوید، سوالات زیر می تواند روشن کند که گوگل به موضوع جستجوها و یافتن سایت های با کیفیت چگونه نگاه می کند :
آیا شما به اطلاعات نمایش داده شده در این مقاله اعتماد می کنید؟
آیا این مقاله توسط یک متخصص یا فردی که به موضوع اشراف کامل دارد تهیه شده است یا اینکه این مقاله یک نوشته ی سطحی و بی کیفیت می باشد؟
آیا این سایت از محتواهای تکراری، زائد یا متداخل با یکدیگر استفاده می کند که که تنها با اندکی تفاوت در کلیدواژه ها همگی به یک موضوع اشاره دارند؟
آیا در هنگام ارسال اطلاعات کارت اعتباریتان، اطمینان کامل به این سایت دارید؟
آیا این مقاله دارای خطاهای املایی یا اطلاعاتی است؟
آیا موضوعات ارائه شده در سایت با توجه به علایق کاربران ارائه شده است یا مطالب با توجه به آنچه ممکن است رتبه ی بهتری کسب کند منتشر می شوند؟
آیا این مقاله محتوا، اطلاعات، آنالیز ها، گزارشات و اخبار اصیل را به مخاطب ارائه می دهد؟
آیا مقاله هنگامی که در نتایج ظاهر می شود، در مقایسه با دیگر لینک ها اطلاعات با ارزشی را ارائه می نماید؟
بر روی محتوای موجود در این مقاله تا چه اندازه کنترل کیفیت اعمال شده است؟
آیا نگاه مقاله همه جانبه است و از همه طرف به موضوع نگاه کرده است؟
آیا سایت مد نظر در موضوع مورد بحث به عنوان یک مرجع شناخته می شود؟
آیا مقاله به خوبی ویرایش شده است یا به هم ریختگی در آن به وضوح مشاهده می شود؟
برای جستجوهای مربوط به سلامت و بهداشت، آیا می توان به مطالب این سایت اعتماد کرد؟
اگر نام این سایت جایی ذکر شود، آیا شما ان را به عنوان یک مرجع معتبر می شناسید یا خیر؟
آیا این مقاله یک توصیف جامع و کامل در مورد موضوع ارائه می نماید؟
آیا نحلیل های این مقاله با کیفیت و روشن کننده ی موضوع است یا اطلاعاتی را ارائه می دهد که ورای واقعیت است؟
آیا شما این مقاله را بوک مارک خواهید کرد یا آن را با دوستانتان به اشتراک خواهید گذاشت؟
آیا در این مقاله تعداد زیادی تبلیغ وجود دارد که حواس مخاطب را از موضوع اصلی منحرف می نماید؟
آیا شما انتظار دارید که این مقاله را در یک مجله کاغذی یا یک کتاب مشاهده کنید؟
آیا مقالات کوتاه، بی اساس و فاقد جزئیات مفید می باشد؟
آیا این صفحه با مراقبت عالی و توجه به جزئیات تولید شده است؟
آیا کاربران هنگام مشاهده صفحات این سایت از آنها شکایتی دارند؟
نوشتن الگوریتم برای ارزیابی کیفیت صفحه یا سایت یک کار بسیار سخت است اما ما امیدواریم سوالات بالا دید روشنی در مورد اینکه گوگل چگونه الگوریتم های موتورهای جستجوی خود را طراحی می نماید به شما ارائه کرده باشد.
حال چه باید کرد؟
کاربران زیادی در پی این هستند که چگونه رتبه ی سایت خود را در نتایج جستجو بهبود دهند. بخصوص سایت هایی که رتبه ی خود را در به روز رسانی ها از دست داده اند بیش از دیگران به دنبال بدست آوردن رتبه ی قبلی خود هستند. گوگل توصیه می کند که توصعه دهندگان با توصعه ی محتواهای با کیفیت در پی بهبود رتبه ی صفحات سایتشان باشند و فقط به دنبال بهینه سازی با توجه به الگوریتم ها نباشند.
در بخش دیگری از راهنما، نظر گوگل این است که وجود محتوای بی کیفیت در سایت می تواند در رتبه ی تمام صفحات سایت تاثیر منفی بگذارد و بنابراین بهتر است یا محتواهای بی کیفیت را از سایت حذف کنید یا به نوعی با ادغام کردن آن با دیگر محتواها یا بهبود آن و تبدیل کردن آن به یک صفحه ی مفید، و یا انتقال آنها به یک دامنه ی دیگر می توان رتبه ی محتواهای با کیفیت در سایت را بهبود داد.
گوگل پیوسته در حال کار بر روی بهبود الگوریتم های خود است تا به وب مسترهایی که سایت های با کیفیت تولید می کنند کمک کند تا ترافیک بیشتری را از طریق جستجوها کسب نمایند. هنگامی که در حال بهبود سایت خود هستید، به جای متمرکز شدن روی یک الگوریتم خاص، بهتر است سوالاتی که در بالا به آنها اشاره شد را از خود بپرسید. به این طریق به نظر می رسد که سایت شما برای مدتی طولانی رتبه ی بهتری کسب کند. در عین حال در صورتی که پیشنهاد خاصی دارید می توانید آن را از طریق فروم وب مستر گوگل به اطلاع مهندسان این شرکت برسانید. مهندسان گوگل پیوسته بر موضوعات انجمن ها نظارت می نمایند و نکات مثبت این فروم ها را در به روز رسانی ها بعدی خود در الگوریتم جستجو اعمال می کنند.

Amit Singhal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
9 ⁄ 1 =