چگونه لیست ایمیل(بانک ایمیل فعال)از کاربران سایت خود تهیه نماییم؟

داشتن یک لیست از ایمیل های کاربران وب سایت یک پایگاه داده بسیار بسیار ارزشمند است، مخصوصا اگر لیست ایمیل شامل ایمیل کسانی باشد که علاقه مند به دریافت ایمیل های شما باشند. بسیاری از افراد معتقدند با روی کار آمدن و قوی تر شدن ربات های اسپم گوگل، دوره ایمیل مارکتینگ به پایان رسیده است اما من به شما می گویم این ربات ها دوره ایمیل مارکتینگ را برای کسانی خاتمه داده اند که ایمیل های نا خواسته برای کاربران ارسال می نمایند و یا به عبارتی برای ارسال ایمیل از کاربران اجازه نمی گیرند، اما کسانی که می توانند یک لیست از ایمیل کاربرانی که داوطلب دریافت ایمیل های آنها هستند جمع آوری کنند می تواند همچنان پروسه ایمیل مارکتینگ را به قوی ترین شکل ممکن انجام دهند و از مزایای آن بهره مند گردند.
در واقع ربات های اسپم گوگل پروسه ایمیل مارکتینگ را برای کسانی متوقف کرده اند که با استفاده از خرید لیست ایمیل پروسه ایمیل مارکتینگ خود را شروع می نمودند اما کسانی که با استفاده از روش های صحیح یک لیست از ایمیل یا بانک ایمیل فعال و رایگان افرادی که داوطلب هستند که ایمیل های آنها را دریافت نمایند ایجاد می نمایند با این مشکل مواجه نخواهند شد. شاید بپرسید که چگونه باید یک لیست از ایمیل کاربرانی تهیه نمود که علاقه مند به دریافت ایمیل از جانب ما باشند؟؟

ما در این مقاله قصد داریم چند راه کار برای ایجاد چنین لیستی به شما معرفی نماییم. پس اگر قصد ایجاد یک لیست از ایمیل کاربران به روشی معقول و منطقی برای پروسه ایمیل مارکتینگ خود دارید تا انتها این مقاله با ما همراه باشید.

قرار دادن فرم عضویت در جای جای وب سایت: داشتن یک فرم عضویت در لیست ایمیلی اصلی ترین کاری است که صاحبان وب سایت ها برای ایجاد لیست ایمیلی خود باید انجام دهند. این فرم عضویت باید ساده، واضح و قابل دسترسی باشد و کاربران بتوانند به سریع ترین شکل ممکن در آن عضو شوند.
اگر شما می خواهید یک فرم عضویت برای لیست ایمیلی خود در وب سایت قرار دهید، باید این فرم را در صفحات مختلف وب سایت و در محل های قابل دسترس و قابل رویتی در صفحات جای دهید تا کاربران بتوانند بدون آنکه نیاز به جستجو برای یافتن فرم داشته باشند و بدون آنکه کار خاصی انجام دهند (مثلا خرید کنند و یا به بخش خاصی از وب سایت مراجعه نمایند) فرم عضویت شما را بیابند و در آن به سادگی ثبت نام نمایند. به خاطر داشته باشید کاربرانی که به وب سایت شما مراجعه می کنند اما خرید نمی کنند در واقع مشتریان بالقوه شما هستند که شما می توانید با بکارگیری ترفندهای مناسب آنها را به مشتریان بالفعل تبدیل نمایید. ترفند مناسب تبدیل این کاربران به مشتریان این است شما کاری کنید که این افراد با وب سایت شما در تماس بمانند و برای این کار تنها کافی است که آنها اطلاعات ایمیل خود را در فرم شما وارد کنند و به عبارتی در خبرنامه اینترنتی شما عضو گردند. بهترین محل برای قرار دادن دکمه CTA در بخش بالایی صفحه (هدر) یا بخش پایینی صفحه (فوتر) است زیرا امکان دیده شدن آن در این دو بخش از صفحه بسیار بیشتر از سایر بخش ها می باشد.

ارسال ایمیلهای تبلیغاتی چه مزایایی دارد ؟ 

  1. ایندکس سریع مطالب سایت شما
  2. تاثیر در رتبه و افزایش رتبه الکسا
  3. جذب کاربرهای جدید و کاهش Bounce Rate (در صورت ترویج مطالب ارزشمند و مفید)
  4. هزینه بسیار کمتر از دیگر تبلیغات اینترنتی
  5. فروش محصولات بیشتر مخصوصا محصولات جدید و…..
  6. برند سازی

 

 

 

 

 

قرار دادن فرم عضویت در انتهای پروسه خرید: زمانی که کاربران وب سایت شما خریدی از وب سایت شما انجام می دهند در واقع به نوعی علاقه خود را به محصولات وب سایت شما نشان داده اند و این نشان دهنده آن است که احتمال آن وجود دارد که آنها مجددا از وب سایت شما خرید نمایند. از این رو شما باید برای آنکه مشتریان خود را از دست ندهید و با آنها رد ارتباط بمانید در انتهای پروسه خرید آنها به یک کلید CTA در محلی بسیار قابل رویت و قابل دسترسی برای آنها قرار دهید که تنها با کلیک کردن بر روی آن قادر به عضویت در خبرنامه شما باشند. دقت داشته باشید که این کلید عضویت باید حتما در انتهای پروسه خرید و در یک صفحه مجزا قرار داشته باشد و به هیچ وجه نباید در ابتدا و یا در اواسط پروسه خرید کاربران قرار داده شود زیرا ممکن است کاربران به دلیل کم حوصلگی با دید این کلید از خرید منصرف گردند. دقت داشته باشید که صفحه حاوی کلید عضویت باید دارای گزینه ای برای بستن سریع صفحه باشد تا کاربران برای خارج شدن از آن با مشکلی مواجه نشوند.

ارائه پیشنهاد خدمات و یا محصولات رایگان: هیچ چیز مثل پیشنهادات ارائه خدمات و محصولات رایگان نمی تواند در جلب نظر مشتریان تاثیرگذار باشد. شما می توانید با ارائه پیشنهاداتی مثل امکان استفاده رایگان از یک ابزار برای مدت یک روز یا یک هفته، امکان دانلود رایگان یک فایل آموزشی یا یک کتاب و هر گونه پیشنهادات رایگان دیگری نظر کاربران را جلب کنید و در ازای دریافت آن خدمات و یا محصولات رایگان تنها از کاربران بخواهید که رد فرم عضویت شما ثبت نام نمایند وعضو لیست ایمیلی شما شوند.
فقط دقت داشته باشید پیشنهاد شما باید با ارزش و منحصر به فرد باشد و نمونه های رایگان دیگری از آن در اینترنت یافت نشود، در واقع پیشنهاد رایگان شما باید به گونه ای باشد که ارزش آن را داشته باشد که کاربران ثبت نام نمایند و محصول یا خدماتی که ارائه می نمایید باید با کیفیت باشند تا کاربران اعتماد خود را به شما از دست ندهند زیرا چیزی که شما به کاربران ارائه می نمایید در واقع به گونه ای بیان گر کیفیت خدمات و محصولات کمپانی شماست و بالا بودن کیفیت آن می تواند برای شما مشتریانی جذب نماید و در عین حال کم بودن کیفیت آن می تواند موجب شود که کاربران نسبت به محصولات و خدمات کمپانی شما بی اعتماد شوند.
ارائه پیشنهادات اختصاصی تنها برای اعضای لیست ایمیلی وب سایت: شما می تواند هرچند وقت یکبار یا در مناسبت های خاص، یک فروش فوق العاده یا فروش با تخفیف های ویژه برای کاربران لیست ایمیلی خود ترتیب بدهید و یا پیشنهادات ویژه ای برای کاربران لیست ایمیلی خود ارائه کنید مثلا محصولات یا خدمات جدیدی ارائه کنید و امکان خرید آن را تنها برای کاربران مجاز بدانید. در واقع شما می تواندی با ارائه هر خدمات ویژه ای مختص به کاربران لیست ایمیلی آنها افراد را مجاب و ترغیب نمایید که در لیست ایمیلی شما ثبت نام نمایند. به خاطر داشته باشید که افراد به دو چیز علاقه وافری دارند اول خرید با تخفیف ویژه و دوم قرار گرفتن در یک گروه انحصاری که برای آنها خدمات ویژه ای ارائه می گردد. ترکیبی از این دو می تواند نوعی پیشنهاد غیر قابل در کردن برای کاربران وب سایت شما به وجود بیاورد.
امکان اشتراک گذاری ایمیل های خود را برای کاربران فراهم کنید: کاربران بهتر و راحت تر از شما می توانند دیگر افراد را متقاعد کنند که محصولات و خدمات شما از کیفیت خوبی برخوردار هستند زیرا با وجود آنکه نمی توانند به خوبی شما درباره محصولات شما صحبت کنند اما چون نفعی از این قضیه نمی برند سایر افراد راحت تر به آنها اعتماد می کنند. شما باید این امکان را در ایمیل های خود ایجاد کنید که کاربران بتوانند آنها را برای سایر دوستان و آشنایان خود ارسال کنند و در واقع ایمیل های شما باید قابل اشتراک گذاری باشند. شما باید دکمه اشتراک گذاری را در محلی از ایمیل خود قرار دهید که کاملا قابل دید و قابل دسترسی باشد، این امر موجب می شود که کاربران شما به این کار تشویق شوند. دقت داشته باشید که هرچقدر تعداد دفعاتی که ایمیل شما اشتراک گذاری می شود بیشتر باشد شما می توانید تعداد کاربران بیشتری را به لیست ایمیلی خود جذب نمایید و هرچقدر تعداد اعضای لیست ایمیلی شما بیشتر باشد تعداد مشتریان بالقوه شما نیز بیشتر است.
در ایمیل های خود مطالب ارزشمند و مفیدی قرار دهید: ایمیل های تبلیغاتی که مطالب آنها تنها پیرامون فروش محصولات یک کمپانی است و هیچ مطلب با ارزش و مفیدی در آنها وجود ندارد بسیار آزار دهنده هستند و اگر شما چند نمونه از این گونه ایمیل ها برای کاربران لیست ایمیلی خود ارسال کنید احتمال آنکه آنها از لیست ایمیلی شما اشتراک خود را لغو نمایند بسیار زیاد خواهد بود و علاوه بر این کاربران معمولا چنین ایمیل هایی را نخوانده حذف می نمایند و این تنها برای صاحبان وب سایت ها هزینه در پی دارد بدوتن آنکه هیچ سودی برای آنها داشته باشد.
بجای آنکه مطالبی ایجاد نمایید که در آن دائما تاکید شده باشد “از ما خرید کنید”، شما باید مطالبی ایجاد کنید که برای کاربران ارزشمند و مفید باشد و کاربران از خواندن آن لذت ببرند و سپس منافع خودتان را که فروش این محصولات است در لا به لای این مفاهیم بگنجانید. یک قانونی کلی برای قرار دادن مفاهیم تبلیغاتی در ایمیل ها وجود دارد، قانون ۴:۱ . طبق این قانون به ازای هر ۴ ایمیل ارزشمندی و دارای محتوای مفید که برای کاربران ارسال می نمایید تنها اجازه ارسال یک ایمیل تبلیغاتی دارید با رعایت این قانون می توانید از ریزش تعداد کاربران لیست ایمیلی خود جلوگیری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 − 15 =