چگونه مقالات خوب و سازگار و با کیفیت تولید نماییم؟

زمانی که قصد دارید برای وب سایت یا وبلاگتان مقاله و یا محتوای درجه یک تولید نمایید، دو چیز را باید به طور ویژه در کارتان لحاظ کنید :

اول اینکه چگونه محتوایی تولید نمایید که کاربران را جذب کند و موجب شود که کاربران تبدیل به مشتریان شما شوند

دوم اینکه چگونه محتوایتان را در دسترس عموم کاربران قرار دهید.

از آنجایی که اکثر ترافیک سایت ها از طریق موتورهای جستجو تامین می شود، تولید محتوای بهینه سازی شده برای موتور های جستجو یکی از بهترین راه ها برای بیشتر دیده شدن توسط کاربران هدف می باشد. اگرچه بازاریابی سنتی این دو را بطور مجزا تحت پوشش قرار می دهد اما این دو مورد بخشی جدایی ناپذیر در استراتژی های سئو به شما می آیند.
اگرچه داشتن محتوایی ارزشمند و میزان بازدید بالا از آن به طور کامل با هم ارتباط ندارند اما برای موفقیت در بازاریابی باید به این دو به عنوان یک هدف جامع نگاه کرد. البته که محتوای شما باید به خوبی نوشته شود و سرشار از اطلاعات ارزشمند باشد، اما اگر این محتوا در گوشه ای از وب خاک بخورد و مورد بازدید قرار نگیرد هیچ کدام از آن تمهیدات در نظر گرفته شده شما سودمند نخواهند بود. رتبه سئو بالا می تواند مطلب شما را از گمنامی درآورد و آن را در مقابل خوانندگان قرار دهد. با این وجود خوانندگان امروزی بسیار باهوش هستند و استفاده صرف از کلیدواژه ها و تکنیک های کلاه سیاه سئو، بازاریابی از طریق محتوای اسپم تنها به دفع مخاطب برای شما خواهد انجامید.
چه چیز باعث با کیفیت بودن یک مقاله می شود؟
اگرچه تولید نوشته های خارق العاده قابل آموزش نیست اما می توان طریقه خوب نوشتن را به راحتی آموخت. به عنوان یک بازاریاب، شما یک داستان نویس هستید که باید داستان برند خودتان را به خوبی برای مخاطب هدفتان به نگارش درآورید. تمام کاری که قرار است انجام دهید این است که مهارت نوشتن را در صفحاتتان به کار ببندید.

در اینجا چند اقدام مناسب برای تولید مقالات تاثیر گذار توضیح داده شده است :
از مثال های مستدل و محکم استفاده نمایید: هیچ چیز به اندازه مثال های قانع کننده، قابل اعتماد و قوی نمی تواند قدرت یک مقاله را افزایش دهد. هنگام توضیح در مورد یک محصول یا خدمات هرگز به تئوری و یا داستان خرید یک مشتری تنها بسنده نکنید. سعی کنید نقاط مشترکی در اخبار و یا تجربیات گذشته کاربران و یا حتی کمبود های بالقوه ی مشتریان و ویژگی های محصولتان بیابید و روی آن تاکید کنید. یک داستان ملموس و مستدل بیشتر از اعداد و حقایق دیگر در ذهن کاربران باقی خواهد ماند.

در محتوای مطلب خود از نقل قول استفاده کنید برای مثال :

البته ما همیشه در سئو روز گفته ایم که محتوا به تنهایی پادشاه نیست و این امر را با مثال و نمونه توضیح داده ایم

برای خودتان آوایی تولید کنید: یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای برندتان انجام دهید، اختصاص آوایی خاص برای آن است. از اینکه این آوا کمی عجیب و غریب یا حتی کمی خنده دار باشد نباید بترسید. این آوا می تواند دارایی بزرگ شما باشد و پیوسته شما را به مخاطب و مشتریانتان یاد آوری کند. اگر چه منطقی است که شما نیز همانند جو حاکم بر صنعت کاریتان رفتار کنید اما هر چه بیشتر به رفتارهای انسان گونه نزدیک باشید، مخاطب بیشتری به شما جذب خواهد شد.
از مخاطبانتان شناخت کامل بدست آورید : وب سایت شما دفتر اداری شما نیست که در آن کاملا رفتاری رسمی داشته باشید. بهتر است از زبانی استفاده نمایید که مناسب مخاطبان خاص شما باشد. اگر برای جامعه بسیار بزرگی محتوا تولید می نمایید، سعی کنید زیاد از اصطلاحات تخصصی صنف خودتان استفاده نکنید. سعی کنید که از پاراگراف های کوتاه استفاده نمایید و مطالب ثقیل را به ساده ترین شکل بیان کنید. از مثال هایی که فهم مطلب را آسانتر می کند استفاده نمایید. همچنین سعی کنید خودتان منتقد سرسخت خودتان باشید : کارتان را چند مرتبه اصلاح کنید تا به بهترین شکل برسد. مطالب مفید مقاله هایتان را جدا کرده و اضافه های آن را حذف کنید. هرچه تمرکز شما بر مطلب بیشتر باشد، مخاطبان شما سود بیشتری از مطالعه مطالب شما خواهند برد.

نوشتن با هدف بهبود سئو

با در نظر داشتن نکاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم، تولید یک مقاله خوب می تواند بسیار ساده باشد. برای پیگیری و تکمیل پازل، باید کاری کنید که محتواهای شما دیده شوند. مانند استفاده از تگ های H1 تا H6 . بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو در کنار داشتن شبکه های اجتماعی و داد و ستد پست های متقابل، یکی از راه های مطمئن برای نمایش بیشتر محتوا به مخاطب می باشد. با بهینه سازی محتوا با هدف ظاهر شدن هرچه بیشتر آن در پیشنهادات موتورهای جستجو، شما همزمان میزان بازدید و همچنین قابلیت اعتماد به برندتان را افزایش خواهید داد.
برخی از راه های تولید محتوای سئو پسند عبارتند از :
سئوی ارگانیک : ترکیب کردن کلیدواژه های محبوب سئو در مطالب، می تواند در استراتژی سئو بسیار موثر باشد. اما همانطور که Amit Singhal در مطلبی توضیح داده است که چه چیزهایی باعث می شوند که یک سایت با کیفیت باشد؟ را حتما بخوانید .

نکات مهم : این کلیدواژه ها باید به گونه ای در متن گنجانده شوند که از دیدگاه محتوا و همچنین از دید کاربر کاملا طبیعی به نظر برسند. نباید از کلیدواژه ها به صورت افراطی استفاده کرد زیرا این کار باعث آزرده خاطر شدن کاربران شما خواهد شد. خوانندگان، بخصوص آنهایی که زمان زیادی را در دنیای دیجیتال سپری می کنند، قابلیت این را دارند که استفاده ی نابجا و افراطی شما از کلیدواژه ها را متوجه شوند و به سرعت محتوا و صفحه ی شما را ترک نمایند.
محل قرار دادن کلید واژه ها : بهتر است کلیدواژه هایتان را در مکان های مناسب در مقاله قرار دهید. برای مثال نمی توانید آنها را در عنوان یا زیر عنوان های مقاله جایگذاری کنید. برای کلیدواژه هایتان یک رتبه بندی سلسله مراتبی تعیین کنید و سعی کنید که آنهایی را بیشتر ترافیک جذب می کنند را بیشتر در مقاله استفاده نمایید. سعی کنید که مهمترین کلیدواژه هایتان را در سرتیتر محتوا قرار دهید.
استفاده صحیح از تصاویر : تصاویرتان را با متن آلت (alt text) همراه کنید تا محتواهایتان از طریق جستجوی تصاویر نیز قابل دسترسی باشد. محتواهای شامل تصویر، نقش بسیار پر رنگی در زمینه دیجیتال مارکتینگ (به زودی درباره دیجیتال مارکتینگ مقاله کاملی درج خواهم کرد) بازی می کنند و می تواند بازدید محتواهای شما را به صورت ویروسی در وب گسترش دهد.
با در نظر داشتن این نکات، می توانید در کمترین زمان ممکن رتبه مناسبی را در رتبه بندی های موتورهای جستجو بدست آورده و سئو سایتتان را بصورت حرفه ای بهبود دهید. این کار همچنین باعث خواهد شد که رفته رفته به عنوان یک مقاله نویس باکیفیت، اعتبار مناسبی کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 − 14 =