کرنراستون (Cornerstone) چیست؟

کرنراستون (Cornerstone) یا محتوای بنیادی در افزونه yoast wordpress seo چیست؟

به آن دسته از محتواهایی گفته می شود که صاحبان وب سایت بیشتر از سایر محتواها به آنها ارزش قائل هستند و می توان گفت که به نوعی صاحبان وب سایت از داشتن آن محتواها در وب سایت خود مفتخر می باشند. در حالت کلی محتواهای کرنراستون آن دسته از محتواها می باشند که موضوع آنها بیش از سایر محتواهای موجود در وب سایت با موضوع تجارت صاحب وب سایت مرتبط می باشد و به عبارت کلی محتواهای کرنراستون موضوع تجارت صاحب وب سایت را به مشتریان توضیح می دهند، مطالب مورد نظر صاحب وب سایت را به کاربران می رسانند و در نوشتار آنها بیشتر از سایر مقالات موجود در وب سایت دقت و وقت صرف شده است. صاحبان وب سایت ها ترجیح می دهند که مقالات کرنراستون وب سایت آنها نسبت به تمامی دیگر مقالات آنها رتبه بهتری در نتایج جستجوهای گوگل دریافت نماید. این مقالات تشریح کننده هستند معمولا و ترکیبی از مطالب درونی و پست های وبلاگ یا Blog post  می باشند.
خب در این مقاله ما قصد داریم درباره محتواهای کرنراستون به شما توضیح دهیم و بگوییم که محتوای کرنر استون چیست ، چرا این محتواها برای سئو از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند، چگونه می توان یک محتوای کرنراستون ایجاد نمود و چگونه باید در یک وب سایت از دیگر محتواها به محتواهای کرنر استون لینک داد.
کدامیک از محتواها در یک وب سایت، محتواهای کرنراستون می باشند؟
شما باید در انتخاب مقالات کرنراستون در وب سایت خود بسیار با دقت عمل کنید. برای انتخاب محتواهای کرنراستون در وب سایت خود شما باید چهار یا پنج صفحه از وب سایت خود را که ترجیح می دهید کاربران پس از مراجعه به وب سایت شما آنها را مورد مطالعه قرار دهند انتخاب نمایید. خب پس شما باید ابتدا از میان محتواهای وب سایت خود آنهایی را که برای شما با اهمیت تر هستند انتخاب نمایید. شما باید محتواهای انتخاب شده را که قرار است به عنوان محتواهای کرنراستون در وب سایت شما مورد استفاده قرار گیرند برای کلید واژه های اصلی مورد نظر (کلیدواژه هایی که می خواهید وب سایت شما برای آنها در رتبه بندی های گوگل رتبه خوبی کسب نماید) خود بهینه سازی نمایید.
در صورتیکه شما از سیستم مدیریت محتوای وردپرس یا به اختصار WP استفاده می کنید و از پلاگین Yoast SEO استفاده می کنید در اپدیت جدید گزینه ای افزوده شده که از شما می پرسد آیا مقاله ای که می خواهید منتشر کنید Cornerstone  است یا خیر در صورتیکه تیک این گزینه را بزنید افزونه Yoast SEO کمک می کند تا یک ساختار لینک دهی داخلی قابل اطمینان و استوار بسازید.

مقاله بنیاد محتوا است
اگر شما مقالات مورد نظر خود را در Yoast SEO تیک بزنید، این پلاگین به شما کمک می کند که یک لیست از مقالات کرنراستون خود در بخش Post Oveview ایجاد کنید و سپس شما خواهید توانست به سادگی بر روی این مقالات کار کرده و آنها را بهبود دهید تا بتوانید مقالات کرنراستون خود را به حد کیفیت مدنظر خود برسانید. ابزار توصیه لینک یا لینک Suggestion در Yoast SEO Permium می تواند برای شما یک اولویت دهید از مقالاتی که شما به عنوان محتوای کرنراستون آنها را تیک زده اید ایجاد کند. این کار موجب می شود که شما هیچ گاه هیچ فرصتی را برای لینک دهی در مقالات ثانویه خود به مقالات اصلی، از دست ندهید.
اگر وب سایت شما یک وب سایت بزرگ است، طبیعتا تعداد مقالات کرنراستون شما بیشتر از وب سایت های کوچک خواهد بود. مطمئنا اگر وب سایت شما یک وب سایت بزرگ باشد، شما در وب سایت خود بیش از یک موضوع اصلی برای نوشتن خواهید داشت و برای هر موضوع اصلی که شما در وب سایت خود درباره آن می نویسید، شما باید یک محتوای کرنراستون داشته باشید.

چرا مقالات کرنراستون برای سئوی یک وب سایت با اهمیت می باشند؟
مقالات کرنراستون نقش مهمی را در استراتژی های سئو یک وب سایت بازی می کنند. همان طور که می دانید رتبه بندی در نتایج جستجوهای گوگل برای عبارات و کلیدواژه های پرطرفدار کار مشکلی می باشد، استفاده از استراتژی انتخاب مقالات کرنراستون در یک وب سایت می تواند به رتبه بندی آن وب سایت در نتایج جستجوهای کلیدواژه های پرطرفدار کمک کند. اگر شما مقالات متعددی درباره یک موضوع در وب سایت خود داشته باشید، باید به طریقی به گوگل بفهمانید که کدامیک از این مقالات برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار می باشند در غیر این صورت شما با خودتان در رتبه بندی های گوگل دچار رقابت خواهید شد. یعنی هر یک از مقالات شما باید با مقالات دیگر شما که موضوع مشابهی دارند برای رتبه بندی در نتایج جستجوهای گوگل وارد رقابت گردد که این کار به وب سایت شما صدمه خواهد زد. اگر شما بتوانید یک ساختار لینک دهی داخلی خوب در وب سایت خود ایجاد نمایید بدین طریق می توانید به گوگل بفهمانید که کدامیک از مقالات برای شما از اهمیت بیشتری برخوردارند و شما می خواهید که برای هر موضوع کدامیک از مقالات شما در رتبه بندی ها حضور داشته باشد.
ساختار لینک دهی داخلی پیرامون محتواهای کرنراستون
اگر ساختار وب سایت خود را به شکل یک هرم فرض کنید که هوم پیج وب سایت شما در راس آن قرار داشته باشد، مقالات کرنراستون شما باید به راس هرم بسیار نزدیک باشند، این بدان معنی است که افرادی که به وب سایت شما مراجعه می نمایند باید بتوانند تنها با یک کلیک از هوم پیج شما به مقالات کرنراستون شما برسند. شما باید از تمامی مقالات موجود در وب سایت خود را که موضوع مشترکی دارند به مقاله کرنراستون در آن موضوع، لینک بدهید و همچنین شما باید مقالات متعدد و پست های وبلاگ متعددی با موضوع مشترک با مقالات کرنراستون خود ایجاد کنید و در آنها به مقاله کرنراستون خود لینک بدهید. اگر شما بتوانید چنین ساختاری را برای لینک دهی داخلی در وب سایت خود انتخاب نمایید، خواهید توانست به رتبه بندی مقالات کرنراستون خود کمک نمایید.
برای مثال اگر من یک وب سایت داشته باشم که در آن مطالبی درباره طراحی سایت و سئو منتشر نمایم و یکی از موضوعاتی که من درباره آن در وب سایت خودم مقالات متعددی ایجاد نموده ام و پست های وبلاگ متعددی درباره آن دارم، قوانین کپی رایت در سئو باشد، باید یک مقاله جامع و شامل در این زمینه بنویسم (برای مثال مقاله ای با عنوان ” تمام آنچه که باید درباره قوانین کپی رایت در سئو بدانید”) و سپس از تمامی مقالات موجود در وب سایت که درباره قوانین کپی رایت در سئو می باشند و همچنین تمامی پست های وبلاگ دارای موضوع مشابه، به این مقاله لینک بدهم.
لینک دهی داخلی در Yoast SEO
در Yoast SEO Premium آپشن Internel Linking Functionality وجود دارد که به شما کمک می کند لینک دهی داخلی را در وب سایت خود با دقت بیشتری انجام دهید. زمانی که شما محتوایی ایجاد می نمایید این افزونه متن شما را آنالیز می نماید و کلمات مشخصی را در آن انتخاب می کند تا با استفاده از آنها بتواند از میان مقالات موجود در وب سایت، مقالات مرتبط با مقاله جدید را برای شما مشخص نماید. این مقالات، مقالاتی هستند که شما باید در مقاله جدید به آنها لینک بدهید، اما در این ساختار لینک دهی برنامه ریزی مجزایی برای محتواهای کرنراستون وجود دارد. از آنجایی که مقالات کرنراستون از اهمیت ویژه ای برخوردارند و لینک دهی به آنها ارزش مجزایی برای وب سایت دارد، این مقالات در صدر لیست مقالات پیشنهادی قرار می گیرند تا شما حتما و حتما در مقاله خود به آنها لینک بدهید. این کار به شما کمک می کند تا به سادگی بتوانید تشخیص دهید که در مقالات جدید خود باید به چه مقالاتی لینک بدهید و کدام مقالات برای دریافت لینک اولویت بیشتری دارند و لینک دهی به آنها از ارزش بالاتری برخوردار می باشد.

محتواهای کرنراستون باید چگونه باشند؟

محتوای کرنراستون باید همیشه مقاله ای از وب سایت باشد و نباید به صورت یک پست وبلاگ باشد، البته شما می توانید از پست های وبلاگ خود به آن لینک بدهید اما محتوای کرنراستون همیشه باید یک محتوای موجود در وب سایت باشد. این محتوا باید مرتبا به روز رسانی گردد و باید مطالب موجود در این نوع از محتواها جامع و شامل باشد و به خوبی موضوع مورد نظر شما را شرح دهد. شما باید سعی کنید که محتواهای کرنراستون خود را برای مهم ترین و اصلی ترین کلیدواژه های مد نظر خود بهینه نمایید.
محتواهای کرنراستون معمولا طولانی تر از سایر محتواهای موجود در وب سایت می باشند و تمامی جنبه های عنوان مورد نظر را در بر می گیرند. در این نوع محتواها باید بیش از سایر محتواها به مهارت های نوشتاری دقت شود، زیرا خواندن این نوع از محتواها به دلیل طولانی تر بودن برای کاربران مشکل تر است و شما باید با استفاده از مهارت های بهینه سازی مثل انتخاب تصاویر مناسب و تیتر های جذاب خواندن این مقالات را برای کاربران خود ساده تر نمایید.
۵ گام برای ایجاد یک استراتژی سئوی مبتنی بر محتواهای کرنراستون
شما باید ابتدا جستجوی گسترده ای در زمینه کلیدواژه های انجام دهید و تمامی جنبه های کلیدواژه های مد نظر خود را بسنجید. پس از انجام این مرحله شما خواهید توانست یک محتوای کرنراستون جذاب، آموزنده و بهینه سازی شده ایجاد نمایید که پتانسیل کسب رتبه خوب در نتایج جستجوها را داشته باشد.
خب شاید بگویید که ما زمان کافی برای انجام این کار نداریم و در حال حاضر صدها محتوای متنوع در وب سایت خود قرار داده ایم و ترجیح می دهیم یکی از همان محتواها را به عنوان محتوای کرنراستون انتخاب نماییم. خب پس اگر می خواهید یکی از محتواهای وب سایت خود را انتخاب نمایید باید این پنج گام را در نظر داشته باشید:
درباره کلیدواژه های اصلی مد نظر خود فکر کنید
شما باید ابتدا کلیدواژه های اصلی که می خواهید وب سایت شما برای آنها در نتایج جستجوهای موتورهای جستجوگر رتبه بندی گردد انتخاب نمایید. مقاله کرنراستون شما باید کلیدواژه اصلی شما را در بر داشته باشد و برای آن بهینه سازی شده باشد. پس ابتدا به کلیدواژه های اصلی خود فکر کنید و سپس جستجوی کلیدواژه ها را انجام دهید تا بتوانید تمامی جوانب کلیدواژه انتخابی خود را بسنجید.
بهترین مقاله خود را انتخاب نمایید
حال باید مقالاتی از وب سایت خود را که برای کلیدواژه اصلی مد نظر شما از پیش بهینه سازی شده اند شناسایی کنید و از میان آنها بهترین و جامع ترین مقاله را به عنوان مقاله کرنراستون انتخاب کنید.
مقاله انتخابی را بازنویسی کنید
مقاله انتخابی را باز نویسی نموده و تا حد امکان آن را جامع تر و شامل تر نمایید و آن را تا حد ممکن سئو فرندلی کنید. مقاله انتخابی را بسط دهید و آن را با بروزترین محتواهای موجود تکمیل نمایید. دقت داشته باشید که این مقاله باید مرتبا و در فواصل زمانی کوتاه بروز رسانی شده و بسط داده شود.
سایر مقالات خود را بهینه سازی نمایید
سایر مقالات وب سایت خود را که دارای موضوع مرتبط با مقاله کرنراستون شما هستند مجددا بهینه سازی کنید و سعی کنید کلیدواژه های اصلی که در مقاله کرنراستون استفاده نمودید را در این مقالات نیز استفاده نمایید.
از سایر مقالات به مقاله انتخابی خود لینک بدهید
شما باید به گوگل بفهمانید که مقاله کرنراستون شما مهم ترین مقاله درباره موضوع مشخص در وب سایت شما است. پس باید از تمامی مقالاتی که درباره آن موضوع در وب سایت شما وجود دارند به مقاله کرنراستون خود لینک بدهید.
نتیجه گیری
ساختار سایت در سئوی سایت بسیار تاثیر گذار است. داشتن ساختار منسجم در سایت موجب می شود که هم کاربران و هم موتورهای جستجوگر بتوانند به سادگی در وب سایت شما گردش نمایند و آنچه را که می خواهند بیابند. استفاده از استراتژی مبتنی بر کرنراستون در یک وب سایت، رویکردی است که می تواند هم به موتورهای جستجوگر و هم به کاربران کمک کند که به خوبی در وب سایت شما جستجو نمایند و نتیجتا شما را به اهدافتان یاری نماید.

yoast.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 − 26 =