گام به گام با ساخت وب سایت بدون برنامه نویسی

وب سایت دقیقا چیست و چه تفاوتی بین وب سایت و وبلاگ وجود دارد ?

چرا باید هزینه بیشتری پرداخت تا وب سایت داشته باشیم نه وبلاگ?

پاسخ : وب سایت را می توان یک ساختمان بزرگ مجسم کرد که شما مدیریت آن را در دست می گیرید اما در مقابل آن وبلاگ است که می توان به یک واحد کوچک در یک ساختمان تشبیهش کرد که شما آن را رایگان اجاره کرده اید و هیچ هزینه ای بابت اجاره نمی دهید. شما دستتان در وبلاگ کاملا بسته است. تنها برای نوشتن و گذاشتن چند عکس دستتان باز است. شما نمیتوانید گالری تماس با ما ایجاد کرده و یا سیستم ثبت نام داشته باشید و یا حتی شما امکان نگهداشتن کاربر و بازدیدکننده را به صورت محدود دارید. یعنی حفظ کردن آدرس وبلاگ در مقابل حفظ کردن آدرس یک وب سایت غالبا بسیار سخت تر است.شما می توانید با داشتن یک وب سایت به تعداد نامحدود ایمیل داشته باشید که تنها مالک آن خود هستید.در وبلاگ ،مدیر اصلی وبلاگ می تواند هر زمانی که اراده کند وبلاگ شمارا ببندد و قانونا حق اعتراضی برای شما وجود ندارد. اما در وب سایت این شما هستید که تصمیم می گیرید نه هیچ کس دیگری…

بارها شده کسانی که با ما تماس می گیرند و سوال می کنند باید چه کنیم؟ به هیچ عنوان از مراحل کار اطلاع ندارند. یعنی اگر شما هم یکی از این افراد هستید دیگر نگران این مسئله نباشید.

نیازی نیست هزینه های هنگفت صرف کلاس های طراحی وب کنید. کافیست تا آخر این مقاله با ما باشید. چنانچه این مقاله را تا آخر مطالعه کنید ما این تضمین را به شما می دهیم که شما به راحتی خواهید توانست تا یک وب سایت را ایجاد و مدیریت کنید.

اولین قدم جهت حضور در اینترنت خرید یک دامین یا دامنه (Domain ) می باشد. حال سوال این است که دامنه یا دامین چیست؟

پاسخ: دامین همان آدرس وب سایت شماست تنها اگر www. آن را حذف کنید.

بگذارید کاملا توضیح دهم. فرض کنید شما به خانه دوستتان دعوت شده اید. اولین قدم برای رسیدن به خانه وی داشتن یک آدرس است. آدرس خانه دوست شما همان دامنه است.

دومین قدم برای حضور در اینترنت خرید یک هاست (Host) می باشد.

خب حال حتما می پرسید هاست چیست؟

فرض کنید ما یک سرور داریم. آن را به چند بخش تقسیم می کنیم . به بخش های آن هاست می گویند. هاست به فضای خریداری شده برای وب سایت شما نیز اطلاق می گردد. یعنی چه؟

بر می گردیم به مثالی که زدم. آدرس خانه دوست خود را گرفتید. حال به خانه وی رسیده اید. فضای خانه دوست شما که در آن وسایلش را چیدمان کرده هاست می باشد. به نحوه چیدمان وسایل خانه نیز  نحوه طراحی می گویند.

سوال: از کجا هاست بخرم؟

کافیست به سایت گوگل مراجعه کرده و کلمه هاست را جست و جو کنید.

اما کمی صبر کنید… هنوز بحثمان در مورد هاست ادامه دارد.

شما می بایست اول با انواع هاست آشنا شوید:

هاست بر دو نوع است:

هاست لینوکس و هاست ویندوز

تفاوت هاست لینوکس و ویندوز ؟

در این زمینه مقاله های بسیاری نوشته شده اما همین بس که هاست لینوکس یعنی سیستم با سیستم عامل لینوکس روی یک سرور و هاست ویندوز یعنی سیستم عامل ویندوز…

بدیهی است هر هاست یک کنترل پنل دارد که عموما کنترل پنل هاست لینوکس سی پنل(C-Panel) و کنترل پنل هاست های ویندوز پلسک (Plesk)  می باشد. البته کنترل پنل هایی برای هاست لینوکس هستند مانند ویستا پنل و دایرکت ادمین…

سوال: تفاوت کلیدی و اصلی هاست لینوکس و ویندوز برای طراحان حرفه ای وب سایت چیست؟

دو دسته زبان برنامه نویسی تحت وب داریم: دسته اول شامل همه زبان های برنامه نویسی سازگار با PHP می باشد. این دسته تنها بر روی سروری قابل اجرا می باشد که لینوکسی باشد.

دسته بعدی شامل همه زبان های سازگار با ASP می باشد که این دسته هم تنها روی سروری قابل اجرا می باشد که  ویندوزی باشد.

و دسته سوم هم شامل  زبان HTML  و همه زیر مجموعه هایش است که روی هردو سرور قابل اجرا است.

جهت آشنایی بیشتر با زبان های برنامه نویسی توصیه می کنم به مقاله ای که در این زمینه نوشته ام و بسیار ساده و قابل فهم برای همه دوستان هست مراجعه کنید.(فایل مقاله در کنار این مقاله منتشر می گردد.)

تا اینجای کار با مباحث بسیار ساده ای که در طراحی یک وب سایت دخیل هستند آشنا شدیم.

در ادامه این مقاله می پردازیم به مبحث دوم که نحوه ساخت یک وب سایت بدون آشنایی به زبان های برنامه نویسی تحت وب است.

با ما تا پایان همراه باشید.

این مطلب صرفا برای معرفی و راه اندازی بخش طراحی سایت سئو روز میباشد که از این پس میتوانید از خدمات جدید ما بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 ⁄ 15 =